Lechickie zasoby naturalne – prof. Ryszard Kozłowski

Bardzo interesujący i wart wysłuchania wykład pana prof. dr hab. inż. Ryszarda Kozłowskiego o polskich złożach.

Otóż moi drodzy, Polska ma olbrzymie pokłady surowców. Samo wykorzystanie złóż geotermalnych uczyniłoby z nas, najbogatszy kraj Europy. Ponad to posiadamy dwa razy większe złoża ropy i gazu niż Kuwejt. To dopiero początek listy. Są jeszcze złoża: miedzi, ołowiu, uranu, metali ziem rzadkich, antracytu, węgla brunatnego, rudy żelaza, tytanu, wanadu, molibdenu, wolframu, złota, srebra, selenu, niklu, cynku, siarki, soli kamiennej, bursztynu. Od lat 60-tych wie o tym każdy „polski” rząd. Wykorzystanie tych zasobów sprawiłoby, że stalibyśmy się państwem niezależnym. Dlatego nie wydobywa się ich dopóki jest nas tu aż tyle. Tylko stara się nam wmówić, że Polska oraz Słowiańszczyzna to dno i muł, najlepiej jest stąd wyjechać.

Profesor niestety niepotrzebnie popisuje się swoją „wiedzą” na tematy, na których się nie zna. Dlatego jego wypowiedzi o Wielkiej Lechii należy słuchać z przymrużeniem oka. Niepotrzebnie też wtrąca wątek relacji polsko – ukraińskich. Polacy też święci wobec Ukraińców nie byli, ale jest to temat na zupełnie inną okazję. Słusznie natomiast przypomina, że według polskiej konstytucji, suwerenem jest naród.

Dragomira

10 komentarzy do “Lechickie zasoby naturalne – prof. Ryszard Kozłowski

 1. Agnimir

  Okazuje się, że nawet węglem kamiennym i smogiem nie byłoby, gdyby zająć się tym problemem w odpowiedni sposób.
  Dr hab. Adam Smoliński, profesor Głównego Instytutu Górnictwa jest autorem opracowania koncepcji i budowa reaktora ze złożem stałym do procesu zgazowania paliw stałych, w tym badań reaktywności karbonizatów węglowych oraz produkcji gazu bogatego w wodór w procesie zgazowania węgla parą wodną. W ten sposób antracyt – węgiel kamienny nie musi być bezpośrednio spalany, wydzielając dwutlenek węgla. W jego miejsce może być użyty powstały z niego gaz o dużo większej sprawności. Mamy zatem do dyspozycji dwa rodzaje gazów: gaz ziemny i gaz w węgla kamiennego, których posiadamy w bród.
  O zatajonych zasobach naturalnych Polskich jest jeszcze jeden artykuł, tutaj: http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

  Polubienie

  Odpowiedz
 2. Rodwedmir

  Najgorsze jest to, że obrońcy węgla i z tym związanych nowych technologii gazowania odbijają się od drzwi rządowych. Ci idioci nie widzą lub nie chcą widzieć korzyści jakie obrazują się dla Narodu. Na szczęście ta informacja o bogactwach leżących pod ziemią zatacza co raz większe kręgi. Nie możemy pozwolić na przejęcie Naszych złóż przez wrogie i obce koncerny. Tego Nasze dzieci i wnuki nie wybaczą. Sądzę, że musimy czynnie poprzeć ludzi węgla i naukowców od geotermii.

  Polubienie

  Odpowiedz
  1. Adam Smoliński

   Żeby to były tylko koncerny, to było pół biedy.Tym zawsze można paluszki obtłuc, bo są z zewnątrz. Na tym jeszcze łapę trzyma Watykan, którego broni 13% polskich zaczadzonych idiotów.

   Polubienie

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s